Strona główna / Aktualności / Tanya Valko i „Arabski raj”

Aktualności

Tanya Valko i „Arabski raj”
data: 2019-06-18    autor: Administrator    

Tanya Valko i „Arabski raj”

          W czwartkowe popołudnie  6 czerwca br. Gminną Bibliotekę Publiczną  w Stanominie odwiedziła  Tanya Valko, pisarka, arabistka i miłośniczka kultury Bliskiego Wschodu. Zadebiutowała powieścią pt. „Arabska żona”, książka zdobyła uznanie wielu czytelników, powstały dalsze części opisujące losy bohaterów.

          Spotkanie w naszej bibliotece połączone było z promocją najnowszej książki pt. „Arabski raj”, jest to 10 część „Arabskiej sagi”.

          Przez ponad godzinę autorka  opowiadała o życiu w krajach, których kultura znacznie różni się od naszej. Historie jej bohaterek mają swoje źródło w libijskich doświadczeniach autorki. Jej książki to nie tylko zasłyszane historie – to również historie, w których sama brała udział, pokazuje Polki wśród bogactwa i nędzy Bliskiego Wschodu, na salonach i w obozach dla uchodźców. Autorka wiele lat mieszkała w Libii, bardzo dobrze zna Syrię i inne kraje arabskie. Ludzi tam mieszkających poznała od najlepszej strony, jako gościnnych, uprzejmych, życzliwych i troskliwych. W ich otoczeniu zawsze czuła się bezpiecznie. Opowiadała o kulturze, zwyczajach, religii i codziennym życiu w Libii, Jemenie i Arabii Saudyjskiej,  poruszyła także ciągle aktualny problem terroryzmu, ukazując go z perspektywy mieszkańca krajów arabskich. 

Na koniec autorka zrobiła selfie z czytelnikami i wpisywała autografy. Osoby, które chciałyby przeczytać powieści Tanyi Valko zapraszamy do Bibliotek Gminy Białogard.  

Miłośnicy książek Tanyi Valko mogli spotkać się twarzą w twarz z autorką, odwiedzającą  biblioteki w ramach  Dyskusyjnego Klubu Książki. 

Dziękuję wszystkim przybyłym, oraz Katarzynie Bryła i Dorocie Ciołek za przygotowany poczęstunek dla uczestników spotkania.

                                                                                                        Barbara Kacprowska