Aktualności

Narodowe Czytanie
data: 2013-09-07    autor: Administrator    tagi: fredro, czytanie, stanomino

Narodowe Czytanie

W tym roku przypada 220. rocznica urodzin hrabiego Aleksandra Fredry – poety, autora wybitnych komedii i twórcy pamiętników. W swojej twórczości Fredro nieustannie udowadniał jak świetnie zna swój kraj i swoich rodaków – wyjątkowo atrakcyjnie i dowcipnie opisując nasze narodowe cechy.

czytaj więcej

Biblioteka pięknieje w oczach.
data: 2014-11-12    autor: Administrator    tagi: biblioteka, Stanomino

Biblioteka pięknieje w oczach.

Po „odsłonięciu” placu remontowanej biblioteki w Stanominie ukazał się piękny widok, a jaki ? – proszę zobaczyć na załączonych zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

Przy okazji szkolenia bibliotekarki 12.11. 2014 zwiedziły wyremontowane pomieszczenia biblioteki. Były zachwycone przestronnością sal dających możliwość różnorodnych form pracy z czytelnikiem.

„Tydzień Bibliotek” w Bibliotekach Gminy Białogard.
data: 2015-06-03    autor: Administrator    tagi: Tydzen bibliotek, Rogoro, Pomianowo, Podwilcze, Stanomino

„Tydzień Bibliotek” w Bibliotekach Gminy Białogard.

czytaj więcej

Otwarcie biblioteki w Stanominie
data: 2015-07-15    autor: Administrator    tagi: Stanomino, biblioteka, otwarcie

Otwarcie biblioteki w Stanominie

       Na podstawie informacji uzyskanych od pani Barbary Kacprowskiej na temat działalności Biblioteki w Stanominie wiemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Stanominie rozpoczęła działalność jako Filia Biblioteki Publicznej Gminy Białogard mającej siedzibę w Podwilczu. 

czytaj więcej

Zumba Fitness dla dzieci
data: 2015-10-19    autor: Administrator    tagi: Zumba, finess, dzieci, Stanomino

 

PRZEDSZKOLAKI I PLUSZOWE MISIAKI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W STANOMINIE
data: 2016-12-14    autor: Administrator    tagi: Stanomino

PRZEDSZKOLAKI I PLUSZOWE MISIAKI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W STANOMINIE

   25 listopada 2016 roku przedszkolaki ze Stanomina świętowały z okazji „Dnia pluszowego misia” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie. Do biblioteki dzieci zabrały oczywiście swoje misiaki-pluszaki, z którymi przybyły tego dnia do przedszkola.
W bibliotece zostały powitane przez Panią Barbarę Kacprowską oraz Panią Alicję Kubiś – zastępcę Wójta Gminy Białogard. Dzieci z uwagą wysłuchały historii o pluszowym misiu oraz czytanego przez Panią Wójt fragmentu książki „Przyjaciele Misia”.

czytaj więcej

„Dzień Kobiet – Noc Mężczyzn”
data: 2019-03-24    autor: Administrator    tagi: Dzień Kobiet, Stanomino

Tak zatytułowaliśmy spotkanie Pań i Panów, które odbyło się 8 marca br. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanominie. Uroczystości towarzyszył występ młodzieży : chłopcy przygotowali program artystyczny dla pań, a dziewczyny dla panów. Kolega Marcin Sorys – Radny i sołtys Sołectwa Stanomino powitał wszystkich przybyłych, złożył życzenia; pomyślności, życzliwości i realizacji planów, wręczył wszystkim ufundowane przez siebie kwiaty dla pań i upominki dla panów. Był tort i szampan, smaczne ciasta, a przede wszystkim wspaniała atmosfera.

Dziękujemy uczestnikom za przybycie, młodzieży za występ, paniom za ciasta i przygotowanie stołów, a koledze Marcinowi Sorys za kwiaty, upominki, oraz bogato zaopatrzone stoły.

                                                                                                          Barbara Kacprowska

                                                                                                          Ela Kussowska