Strona główna / Aktualności / „Bezpieczne ferie” w bibliotekach Gminy Białogard

Aktualności

„Bezpieczne ferie” w bibliotekach Gminy Białogard
data: 2019-02-18    autor: Administrator    

  W ramach „Bezpiecznych ferii” strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie przeprowadzili  spotkanie edukacyjne  w  miejscowej filii bibliotecznej. Prowadzący zajęcia pokazali poprzez prezentację zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Uczestnicy poznali jak postępować podczas wybuchu pożaru, numery telefonów alarmowych oraz z jakiego korzystać lodowiska. Czytelnicy aktywnie brali udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy i układania poszkodowanej osoby w pozycji bezpiecznej. Chętne dzieci mogły również przymierzyć strój strażaka co bardzo spodobało się najmłodszym uczestnikom.

   Filia biblioteczna w Pomianowie przy współpracy ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomianowie i sołtysem Pomianowa także zorganizowała spotkanie „Bezpieczne ferie”. Strażacy z OSP w Pomianowie rozmawiali z dziećmi min. o bezpieczeństwie na drodze, zachowaniu w kontakcie z „obcym”, „czad cichy zabójca”, jak dzwonić na numer alarmowy, jak zachować się podczas pożaru. Dzieci ochoczo brały udział w spotkaniu, aktywnie wykazały się zdobytą wiedzą. Na zakończenie podarowały strażakom piękną pracę, która stanie się ozdobą remizy w Pomianowie. Strażacy odwdzięczyli się słodkościa

    W filii bibliotecznej w Podwilczu dzieci oglądały film i prezentacje na temat bezpieczeństwa podczas  ferii zimowych i nie tylko. Uczastnicy spotkania bardzo chętnie grali w grę planszową „Bezpieczna droga”.

Serdeczne podziękowania dla strażaków oraz bibliotekarek za przeprowadzone i zorganizowane zajęcia.

Ewa Juszczyk-Lachs