Strona główna / Aktualności / 51 REGIONALNY TURNIEJ RECYTATORSKI „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE” – ELIMINACJE GMINNE

Aktualności

51 REGIONALNY TURNIEJ RECYTATORSKI „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE” – ELIMINACJE GMINNE
data: 2019-04-08    autor: Administrator    

05 kwietnia 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie odbyły się gminne eliminacje 51 Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. W konkursie wzięło udział  łącznie 26 recytatorów ze szkół położonych na terenie gminy Białogard.

Jury po wysłuchaniu wszystkich utworów dokonało oceny prezentacji  i wyłoniło laureatów konkursu. Laureatami eliminacji gminnych, którzy jednocześnie zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, zostali:                                                

W kategorii „Ptaszęta”:

-          Lena Przydanek – Szkoła Podstawowa w Kościernicy

-          Dariusz Obszyński - Szkoła Podstawowa w Kościernicy

W kategorii „Ptaszki”:

-          Francesco Muriello - Szkoła Podstawowa w Stanominie

-          Małgorzata Miszczak - Szkoła Podstawowa w Rogowie

W kategorii „Ptaki”:

-          Paweł Brzeziński - Szkoła Podstawowa w Stanominie

-          Amelia Smolińska - Szkoła Podstawowa w Stanominie

Na turnieju gościli Sekretarz Gminy Białogard – pani Alicja Kubiś, Przewodnicząca Rady Gminy – pani Aneta Drąg, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia – pan Marcin Sorys, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanominie – pani Ewa Juszczyk- Lachs oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stanominie. Zaproszeni goście  serdecznie powitali uczestników życząc jednocześnie sukcesów, a po ogłoszeniu wyników wręczyli wszystkim recytatorom dyplomy i nagrody książkowe. Nagrody oraz poczęstunek ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Stanominie. Specjalne nagrody za zajęcie I miejsca w poszczególnych kategoriach ufundował i wręczył pan Marcin Sorys. Nagrody te otrzymali: Lena Przydanek, Francesco Muriello oraz Paweł Brzeziński. Wszystkim uczestnikom, zaangażowanym nauczycielom oraz pozostałym osobom, które przyczyniły się do organizacji konkursu dziękujemy. Laureatom gratulujemy i zapraszamy na eliminacje powiatowe, które odbędą się 07-go maja  w Białogardzie.

 

             Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa w Stanominie.