Aktualności

„Bezpieczne ferie” w filii bibliotecznej w Pomianowie
data: 2018-02-05    autor: Administrator

„Bezpieczne ferie” w filii bibliotecznej w Pomianowie

        Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych jest priorytetem dla ich rodziców, nauczycieli, policjantów czy strażaków. Filia biblioteczna w Pomianowie wspólnie ze Strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomianowie, również w trosce nie tylko o najmłodszych, przeprowadziła akcję informacyjno-edukacyjną „bezpieczeństwo w czasie ferii”. NIEWAŻNE, GDZIE SPĘDZASZ FERIE, SĄ ZASADY, O KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ.

czytaj więcej

Konkurs plastyczny „Zakładka do książki”
data: 2018-02-05    autor: Administrator

 

REGULAMIN konkursu plastycznego

Ferie Zimowe
data: 2018-01-14    autor: Administrator     tagi: Ferie Zimowe

Ferie zimowe w bibliotekach

Gminy Białogard

 

Zapraszamy na spotkania i zajęcia podczas ferii zimowych do naszych bibliotek:

 

Biblioteka w Stanominie:

„Bądźmy ostrożni, bądźmy bezpieczni”- spotkanie ze strażakiem, policjantem i ratownikiem. „W co bawili się nasi rodzice”, „Rymy i rytmy”, „Bałwanki”, „Pociąg w bibliotece”, „Literkowy zawrót głowy”, „Zwierzęta zimą” - spotkanie z myśliwym .Zajęcia plastyczne „Babcia i Dziadek”, technika quillingu, świat origami. Grill na rozpoczęcie i zakończenie ferii.

Filia biblioteczna w Podwilczu:

Zajecia plastyczne: „Prezenty na dzień Babci i Dziadka”, figurki z masy solnej, kwiatki, robótki ręczne. Głośne czytanie bajek, poranki filmowe dla dzieci, zabawy z chusta animacyjną.

Filia biblioteczna w Pomianowie:

„Bezpieczne ferie”- pogadanki i zajęcia ze strażakami OSP Pomianowo. Kącik kucharski dla najmłodszych. Zajęcia plastyczne: laurki dla Babi i Dziadka, sztuka origami. Zabawy z ksiązką i chusta animacyjną.

Filia biblioteczna w Rogowie:

„Bezpieczne ferie”- pogadanki i zajęcia związane z bezpieczeństwem podczas ferii zimowych. Zajęcia plastyczne: bałwanki na różne sposoby, laurki dla Babci i Dziadka. Zapomniane gry i zabawy.

 

Terminy oraz godziny spotkań i zajęć dostępne w naszych bibliotekach.

Serdecznie zapraszamy.

Świąteczne pierniczki
data: 2017-12-29    autor: Administrator

Świąteczne pierniczki

Wigilijne dni świętej Katarzyny i świętego Andrzeja, to wieczory nie tylko wróżb, ale i wypieków adwentowych pierników. W adwencie domy pachniały więc korzennie i miodowo. (...)

czytaj więcej

Kolacja wigilijna w filii bibliotecznej w Podwilczu
data: 2017-12-29    autor: Administrator

Kolacja wigilijna w filii bibliotecznej w Podwilczu

       W dniu 20 grudnia br. w filii bibliotecznej w Podwilczu odbyła się Kolacja wigilijna. Kolację rozpoczęły najmłodsi czytelnicy biblioteki przytaczając wierszami obyczaje świąt Bożego Narodzenia (...)

czytaj więcej