Aktualności

„Bezpieczne ferie” w bibliotekach Gminy Białogard
data: 2019-02-18    autor: Administrator

  W ramach „Bezpiecznych ferii” strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie przeprowadzili  spotkanie edukacyjne  w  miejscowej filii bibliotecznej. Prowadzący zajęcia pokazali poprzez prezentację zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Uczestnicy poznali jak postępować podczas wybuchu pożaru, numery telefonów alarmowych oraz z jakiego korzystać lodowiska. Czytelnicy aktywnie brali udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy i układania poszkodowanej osoby w pozycji bezpiecznej. Chętne dzieci mogły również przymierzyć strój strażaka co bardzo spodobało się najmłodszym uczestnikom.

   Filia biblioteczna w Pomianowie przy współpracy ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomianowie i sołtysem Pomianowa także zorganizowała spotkanie „Bezpieczne ferie”. Strażacy z OSP w Pomianowie rozmawiali z dziećmi min. o bezpieczeństwie na drodze, zachowaniu w kontakcie z „obcym”, „czad cichy zabójca”, jak dzwonić na numer alarmowy, jak zachować się podczas pożaru. Dzieci ochoczo brały udział w spotkaniu, aktywnie wykazały się zdobytą wiedzą. Na zakończenie podarowały strażakom piękną pracę, która stanie się ozdobą remizy w Pomianowie. Strażacy odwdzięczyli się słodkościa

    W filii bibliotecznej w Podwilczu dzieci oglądały film i prezentacje na temat bezpieczeństwa podczas  ferii zimowych i nie tylko. Uczastnicy spotkania bardzo chętnie grali w grę planszową „Bezpieczna droga”.

Serdeczne podziękowania dla strażaków oraz bibliotekarek za przeprowadzone i zorganizowane zajęcia.

Ewa Juszczyk-Lachs

Noc Horrorów
data: 2019-02-12    autor: Administrator

„Mistrzyni Smaku i Znawca Smaku”
data: 2019-02-12    autor: Administrator

Tak zatytułowaliśmy spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyło się 30 stycznia 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie. Przy słodkim poczęstunku dziadkowie obejrzeli program artystyczny w wykonaniu wnucząt. Miła atmosfera, humor i uśmiech to zaleta takich spotkań.

Dziękujemy wykonawcom za piękny występ, a darczyńcom za słodkości, które pojawiły się na stole.

 

Zapraszamy do naszej galerii.

 

Barbara Kacprowska

Ela Kussowska

Ferie w bibliotekach
data: 2019-01-23    autor: Administrator

Ferie w bibliotekach Gminy Białogard

Biblioteka w Stanominie: Dzień Babci i Dziadka”, „Bezpieczne ferie”, Profilaktyka uzależnień, zajęcia plastyczne - „Zróbmy sobie książkę”, „Kartki Walentynkowe”, konkursy i gry planszowe.

 

Filia w Podwilczu: „Dzień Babci i Dziadka”, „Bezpieczne ferie”, zajęcia „Poznajemy dwa bieguny”, warsztaty plastyczne „Zimna porcelana”, „Zima”, „Walentynkowe kartki”, „Serduszka – przytulanki”, zabawy i gry planszowe.

 

Filia w Pomianowie: „Dzień Babci i Dziadka”, „Bezpieczne Ferie”, Profilaktyka uzależnień, „Kącik Małego Kucharza”, zajęcia plastyczne - „Upominki dla Dziadków”, „Moja Walentynka”, zabawy i gry planszowe.

 

Filia w Rogowie: „Dzień Babci i Dziadka”, „Bezpieczne ferie”, „Jak możemy pomóc zwierzętom w czasie zimy”, zajęcia plastyczne - „Moja Babcia, mój Dziadek”, „Nasze ptaki w karmniku”.

 

 

Zachęcamy do konkursu plastycznego „Okładka mojej ulubionej książki” dla klas I-IV uczniów szkoły podstawowej

we wszystkich bibliotekach.

 

ZAPRASZAMY

Konkurs Plastyczny
data: 2019-01-16    autor: Administrator     tagi: Konkurs plastyczny

Okładka mojej ulubionej książki

Wójt Gminy Białogard i Gminna Biblioteka Publiczna w Stanominie

zaprasza uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej

z terenu Gminy Białogard do konkursu plastycznego „Okładka mojej ulubionej książki”.

Termin składania prac konkursowych: 31.03.2019r.

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Biblioteki i Urzędu Gminy w Białogardzie.

Regulamin konkursu