Aktualności

„Dzień Kobiet” w filii bibliotecznej w Podwilczu
data: 2019-03-13    autor: Administrator

W tym roku spotkaliśmy się w Bibliotece w Podwilczu w przed dzień Święta Kobiet z uwagi na naszego gościa specjalnego panią mgr. Cecylie Judek - polonistkę, bibliotekarkę z Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.

Cecylia Judek jest współorganizatorką wielu wystaw, konferencji i spotkań literackich odbywających się w Książnicy Pomorskiej. Współpracuje ze środowiskami kulturalnymi i naukowymi regionu. Pozyskuje do zbiorów biblioteki cenne archiwa rodzinne i spuścizny literackie. Ciekawostką jaką nam przekazała , było to , że jej rodzice mieszkali w budynku gdzie mieści się filia biblioteki w Podwilczu.

Tematem przewodnim naszego spotkania był wykład poprowadzony przez Panią Cecylię Judek

„Irena  Sendlerowa -Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata .Patronka roku 2018. Matka Dzieci Holokaustu”. Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspaniały i ciekawy wykład.

         Panie jak co roku poszykowały wspaniałe potrawy , które zaspokajały nasze podniebienia.

Dziękuję wszystkim uczestniczkom za wspaniałe spotkanie

Dziękuję również pani dyrektor  Ewie Juszczyk-Lachs za udział w spotkaniu.

 

Agnieszka Dziubińska

 

 

Dzień Kobiet w Podwilczu
data: 2019-03-04    autor: Administrator

Dzień Kobiet w Podwilczu

Zaproszenie

Zapraszamy Panie na spotkanie z okazji

„Dnia Kobiet”

w dniu 07.03.2019r. o godz. 17.00

do filii bibliotecznej w Podwilczu.

Gościem specjalnym będzie Pani mgr. Cecylia Judek, która poprowadzi wykład „Irena Sendlerowa – matka Dzieci Holocaustu.”

Serdecznie Zapraszamy

Zapisy w filii w Podwilczu i pod nr telefonu

94-311-2225.

Zapraszamy

 

Tłusty Czwartek
data: 2019-02-26    autor: Administrator     tagi: Tłusty czwartek

Tłusty Czwartek

Zaproszenie

 Zapraszamy do filii bibliotecznej w Pomianowie

w ramach Kącika Kucharskiego na „Tłusty Czwartek”.

Zajęcia odbęda się 01.03.2019r. od godziny 15.00.

Zapisy i więcej informacji w bibliotece.

                                                                 Zapraszamy

 

„NOC HORRORÓW” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie
data: 2019-02-22    autor: Administrator     tagi: Noc Horrorów

W piątkowy wieczór 15 lutego od godz.18,00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie rozpoczęła się „Noc Horrorów. Noc skierowana była do młodzież w wieku 12 – 16 lat. Już podczas ferii zimowych uczestnicy przygotowywali dekoracje do stworzenia odpowiedniej atmosfery. Całą noc młodzież spędziła na oglądaniu filmów, zagadkach literackich, czytaniu fragmentów książek, tańcach i zabawach ruchowych.

Choć uczestnicy ułożyli koce i śpiwory do odpoczynku, to o spaniu nikt nie myślał – wymyślano opowieści o duchach i wampirach. O uzupełnienie energii do całonocnej zabawy zadbał kolega Marcin Sorys – radny Gminy Białogard, przywożąc „Wampirzą Pizzę” – dziękujemy w imieniu uczestników, a my dziękujemy za to , że czuwał nad bezpieczeństwem młodzieży do samego rana.

 

Barbara Kacprowska

Ela Kussowska

„Bezpieczne ferie” w bibliotekach Gminy Białogard
data: 2019-02-18    autor: Administrator

  W ramach „Bezpiecznych ferii” strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie przeprowadzili  spotkanie edukacyjne  w  miejscowej filii bibliotecznej. Prowadzący zajęcia pokazali poprzez prezentację zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Uczestnicy poznali jak postępować podczas wybuchu pożaru, numery telefonów alarmowych oraz z jakiego korzystać lodowiska. Czytelnicy aktywnie brali udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy i układania poszkodowanej osoby w pozycji bezpiecznej. Chętne dzieci mogły również przymierzyć strój strażaka co bardzo spodobało się najmłodszym uczestnikom.

   Filia biblioteczna w Pomianowie przy współpracy ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomianowie i sołtysem Pomianowa także zorganizowała spotkanie „Bezpieczne ferie”. Strażacy z OSP w Pomianowie rozmawiali z dziećmi min. o bezpieczeństwie na drodze, zachowaniu w kontakcie z „obcym”, „czad cichy zabójca”, jak dzwonić na numer alarmowy, jak zachować się podczas pożaru. Dzieci ochoczo brały udział w spotkaniu, aktywnie wykazały się zdobytą wiedzą. Na zakończenie podarowały strażakom piękną pracę, która stanie się ozdobą remizy w Pomianowie. Strażacy odwdzięczyli się słodkościa

    W filii bibliotecznej w Podwilczu dzieci oglądały film i prezentacje na temat bezpieczeństwa podczas  ferii zimowych i nie tylko. Uczastnicy spotkania bardzo chętnie grali w grę planszową „Bezpieczna droga”.

Serdeczne podziękowania dla strażaków oraz bibliotekarek za przeprowadzone i zorganizowane zajęcia.

Ewa Juszczyk-Lachs