Aktualności

Narodowe Czytanie 2019
data: 2019-09-03    autor: Administrator     tagi: Narodowe Czytanie

„Alpaki Terapeuciaki” z wizytą w filii bibliotecznej w Pomianowie
data: 2019-07-08    autor: Administrator

W czwartek 4 lipca br. czytelników filii w Pomianowie odwiedzili niecodzienni goście- Alpaki- Stefan i Toncio ze swoją opiekunką. Podczas zajęć edukacyjnych z przyjaznymi alpakami uczestnicy spotkania dowiedzieli się o życiu, jedzeniu i zwyczajach tych zwierzątek.

Każdy mógł nakarmić alpaki marchewką i pogłaskać przekonując się przy tym jak są bardzo miłe w dotyku ze wzgęldu na wyjątkową wełnę.

czytaj więcej

Alpaki terapeuciaki
data: 2019-06-24    autor: Administrator

Tanya Valko i „Arabski raj”
data: 2019-06-18    autor: Administrator

Tanya Valko i „Arabski raj”

          W czwartkowe popołudnie  6 czerwca br. Gminną Bibliotekę Publiczną  w Stanominie odwiedziła  Tanya Valko, pisarka, arabistka i miłośniczka kultury Bliskiego Wschodu. Zadebiutowała powieścią pt. „Arabska żona”, książka zdobyła uznanie wielu czytelników, powstały dalsze części opisujące losy bohaterów.

          Spotkanie w naszej bibliotece połączone było z promocją najnowszej książki pt. „Arabski raj”, jest to 10 część „Arabskiej sagi”.

czytaj więcej

„Literacka Noc Zagadek”
data: 2019-06-04    autor: Administrator

„Literacka Noc Zagadek”

Bibliotekę w Stanominie w nocy z 24 na 25 maja br. zaanektowali młodzi czytelnicy, którzy bawili się w odgadywanie postaci literackich, tytułów utworów i ich autorów. Zabawa była przednia, humory dopisywały, a o spaniu nikt nie myślał.

czytaj więcej