Aktualności

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA
data: 2019-11-25    autor: Administrator

 „PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – półmetek tegorocznej edycji kampanii Mała książka – wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki.

Wierzymy, że wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami. Dlatego Instytut Książki kontynuuje i rozwija program prowadzony od 2017 roku. Wówczas rozpoczęliśmy dystrybucję wyprawek czytelniczych dla noworodków w  szpitalach. Do połowy 2019 roku przekazano już około 600 tysięcy książek. Teraz w  5200 bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników w wieku 3–6 lat czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i  mądrych książek dla najmłodszych. Od września 2019 roku już ponad 80 tysięcy dzieci odebrało swoją Wyprawkę Czytelniczą, z czego blisko 50 000 to nowi użytkownicy – dzieci, które po raz pierwszy zapisały się do biblioteki.

 

 

DYPLOM

czytaj więcej

Biblioteczne Święto Dyni
data: 2019-11-12    autor: Administrator

Biblioteczne Święto Dyni

Dynia to bardzo "fajne" warzywo. Występuje w ciekawej kolorystyce, od soczystej pomarańczy poprzez brązy, zielenie, szarości, aż do prawie czarnego. Warzywo to ma wszechstronne zastosowanie kulinarne, służy też do dekoracji. Jednak najwięcej frandy mają dzieci podczas zajęć plastycznych z tym warzywem.

Zapraszamy do naszej fotorelazji z zajęć z dziećmi w Bibiliotece w Stanominie.

 

Barbara Kacprowska

Ela Kussowska

Warsztaty Wiązankowe w filii bibliotecznej w Podwilczu
data: 2019-11-04    autor: Administrator

Warsztaty Wiązankowe w filii bibliotecznej w Podwilczu

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”

 

Już po raz piąty spotkaliśmy się na warsztatach robienia wiązanek , stroików nagrobnych w Bibliotece w Podwilczu. Uczestniczyli w nich nie tylko z miejscowi mieszkańcy, ale również z okolicznych miejscowości -  Stanomina i Dębczyna .

Dla uświetnienia spotkania z  racji chłodnych dni na rozgrzanie pani bibliotekarka przygotowała zupę dyniową a mieszkanki wsi jesienne ciasta.

Wykonane przez uczestniczki kompozycje stroików były jak zawsze piękne.

Dziękuję uczestniczkom za miłe spotkanie i jak zawsze ciepłą i przyjemną atmosferę.

 

 

Agnieszka Dziubińska.

Wizyta uczniów szkoły podstawowej w Pomianowie w miejscowej filii bibliotecznej
data: 2019-10-08    autor: Administrator

Wizyta uczniów szkoły podstawowej w Pomianowie w miejscowej filii bibliotecznej

Uczniowie klasy I szkoły podstawowej w Pomianowie zawitali w miejscowej filii bibliotecznej. Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po pomieszczeniach bibliotecznych i opowiedziała o pracy bibliotekarza. Dzieci z chęcią odpowiadały na pytania i z wielką ciekawością je zadawały. Na zakończenie wizyty uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych na których wykonywali okładki do swoich ulubionych książek.

czytaj więcej

„Dekoracje nagrobne -wiązanki”
data: 2019-09-29    autor: Administrator

„Dekoracje nagrobne -wiązanki”

Serdecznie zapraszamy chętnych na Warsztaty

Dekoracje nagrobne -wiązanki”

dnia 25 października 2019r. do filii bibliotecznej

w Podwilczu na godz. 16.00.

Zapisy do 10 października br.

Więcej informacji w filii w Podwilczu lub pod nr. telefonu

94-311-22-25.