Aktualności

„Dzień Matki” w filii bibliotecznej w Podwilczu
data: 2017-06-13    autor: Administrator     tagi: Dzień Matki, Podwilcze

„Dzień Matki” w filii bibliotecznej w Podwilczu

     „Dzień Matki” jest jednym z najpiękniejszych świąt , pełnym kwiatów i serdecznych życzeń. Święto to  jest wyrazem wdzięczności , szacunku i miłości .Takie właśnie serdeczne, pełne miłości życzenia przyjęły mamy z Podwilcza od  swoich pociech.

czytaj więcej

Kartka dla Mamy
data: 2017-06-02    autor: Administrator     tagi: Dzień Matki

Kartka dla Mamy

Z myślą o obchodzonym  26 maja Dniu Matki, do biblioteki w Stanominie 19 maja br. zawitali uczniowie kl III z Zespołu  Szkół w Stanominie.

czytaj więcej

Tydzień bibliotek
data: 2017-05-22    autor: Administrator     tagi: Tydzień bibliotek

       W filii bibliotecznej w Podwilczu w ramach „Tygodnia Bibliotek” odbyły się zajęcia pod nazwą „Literacki głuchy telefon”. Przez cykl kilku spotkań dzieci wspólnie z panią bibliotekarką czytali bajeczki, rozwiązywali zagadki związane ze znajomością najpiękniejszych bajek i baśni oraz wyszukiwali  błędy ortograficzne w podanym tekście. Bardzo dużo radości przyniosła uczestnikom zajęć zabawa kolorową chusta animacyjną.

czytaj więcej

Lekcje biblioteczne z gimnazjum
data: 2017-05-22    autor: Administrator

Dnia 12.05.2017 roku po raz kolejny uczniowie Gimnazjum im. Ignacego Krasickiego w Pomianowie uczestniczyli w cyklicznych zajęciach bibliotecznych organizowanych w ramach "Tygodnia bibliotek" oraz współpracy pomiędzy placówkami kulturalno - oświatowymi naszej gminy - Gimnazjum i Filią Biblioteki Publicznej  w Pomianowie.

czytaj więcej

Tydzień Bibliotek
data: 2017-05-15    autor: Administrator     tagi: Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek

Z okazji Tygodnia Bibliotek filię biblioteczną w Rogowie odwiedziła grupa 4 i 5 -latków wraz z wychowawcą. Wprowadzeniem do zajęć było odczytanie listu skierowanego do dzieci, którego nadawcą była książka.  Oczywiście dzieci musiały odgadnąć kto ten list napisał. Dzięki temu listowi  cała grupa dowiedziała się  jak szanować i dbać o wszystkie książki. Kontynuacją zajęć było czytanie zmienionej wersji bajki o czerwonym Kapturku. W czasie czytania dzieci poprawiały błędy, które zauważyły w tekście. Następnym zadaniem było wykonanie plakatu o Czerwonym Kapturku. Dzieci wykonały dwa plakaty, jeden do biblioteki, a drugi do swojej sali.

Na zakończenie w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, dzieci dostały zakładki do swojej ulubionej książeczki.