Aktualności

Dzień Kobiet w filii bibliotecznej w Podwilczu
data: 2018-03-19    autor: Administrator

Kobiety mają to do siebie,że tam gdzie dłużej przebywają wnoszą coś z piękna „

W Bibliotece w Podwilczu Panie spotkały się z okazji swojego święta przy przygotowanych pysznościach: słodkich wypiekach , pysznych sałatkach oraz przystawkach. Dzień Kobiet obfitował w wiele niespodzianek przygotowanych przez panią sołtys Podwilcza oraz gości. Wszystkie panie otrzymały prezenty ręcznie przygotowane przez najmłodszych czytelników biblioteki przy pomocy pani bibliotekarki i stażystki. Pan Wójt wręczył wszystkim panią piękne czerwone róże oraz panie uczestniczyły w loterii fantowej.

Panowała przemiła atmosfera. Dziękujemy za przybycie Panu Wójtowi Jackowi Smolińskiemu i Pani skarbnik Izabeli Czaplejewskiej.

Dziubińska Agnieszka.

Zaproszenie
data: 2018-02-25    autor: Administrator

Zaproszenie

Biblioteki Gminy Białogard zapraszaja na WARSZTATY WIELKANOCNE:

  • Biblioteka w Stanominie: 08,15,22,29 marca 2018r., godzina 17.00,
  • Filia biblioteczna w Podwilczu: 12,14,15,16 marca 2018r., godzina 16.00,
  • Filia biblioteczna w Pomianowie: 12,16,19,23 marca 2018r., godzina 16.00,
  • Filia biblioteczna w Rogowie: 02,09,16 marca 2018r., godzina 16.00.

Pasowanie na czytelnika
data: 2018-02-17    autor: Administrator

Pasowanie na czytelnika

10 stycznia br. uczniowie klasy I Szkoły podstawowej w Stanominie wraz z opiekunem Panią Aldoną Wach, oraz pracownikiem biblioteki szkolnej Panią Jolantą Bednarczyk odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Stanominie przed uroczystym pasowaniem na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Po obejrzeniu księgozbioru i pomieszczeń  biblioteki opowiedzieli o bibliotece szkolnej, zauważyli różnicę w różnorodności i wielkości pomiędzy bibliotekami. Odpowiadali na bajkowe zagadki przygotowane przez Panią Jolę, rozpoznawali bohaterów bajek i baśni. Następnie złożyli przysięgę poszanowania książek, po tej ważnej obietnicy otrzymali Dyplom Czytelnika Biblioteki Szkolnej.

 

                                                           Barbara Kacprowska

Babcia i Dziadek – Najlepsi na Świecie
data: 2018-02-14    autor: Administrator

Babcia i Dziadek – Najlepsi na Świecie

20 stycznia br. babcie i dziadkowie ze Stanomina spotkali się w bibliotece na wspólnym wspominaniu lat młodzieńczych. Okazją do świętowania były obchody Dnia Babci i Dziadka. Przy stole zastawionym słodkościami, wspomnieniach i śpiewach czas upłynął bardzo miło, ale za szybko.

Dziękuję wszystkim obecnym i ofiarodawcom.

Barbara Kacprowska

„Bezpieczne ferie” w filii bibliotecznej w Pomianowie
data: 2018-02-05    autor: Administrator

„Bezpieczne ferie” w filii bibliotecznej w Pomianowie

        Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych jest priorytetem dla ich rodziców, nauczycieli, policjantów czy strażaków. Filia biblioteczna w Pomianowie wspólnie ze Strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomianowie, również w trosce nie tylko o najmłodszych, przeprowadziła akcję informacyjno-edukacyjną „bezpieczeństwo w czasie ferii”. NIEWAŻNE, GDZIE SPĘDZASZ FERIE, SĄ ZASADY, O KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ.

czytaj więcej